DATE              MEET                       SITE                TIME
  Sat-Apr 02          Red, White, Blue, Gold         Newark Valley      10:30 AM

  Sat-Apr 09          Moravia Blue Devil Relays      Moravia            10:00 AM

  Sat-Apr 09          Waite Molnar Invite            Elmira             10:00 AM

  Thu-Apr 14          Marathon Spring Fling          Marathon            4:00 PM 

  Sat-Apr 16          NYPA Invite                    Windsor            10:00 AM

  Fri-Apr 22          Ithaca Relays                  Ithaca              4:00 PM
  Sat-Apr 23          Quinney Invite                 Sidney             10:00 AM

  Mon-Apr 27          Cherry Valley Relays           Cherry Valley       4:00 PM

  Thu-Apr 28          One and Done                   Chenango Valley     4:00 PM

  Thu-Apr 28          PENN Relays                    Philadelphia        TBA
  Fri-Apr 29          O’Donnell Invite               Windsor             4:00 PM

  Fri-Apr 29          PENN Relays                    Philadelphia        TBA

  Sat-Apr 30          PENN Relays                    Philadelphia        TBA

  Sat-Apr 30          Square Deal Invitational       Johnson City       10:00 AM

  TBA                 Binghamton Invite              Binghamton          TBA

  Tue-May 03          MAC Relays                     Delhi               4:15 PM

  Tue-May 03          T-burg Modified Invitational   Trumansburg         4:30 PM

  Fri-May 06          Golden Bear Invite             Vestal              4:00 PM

  Fri-May 06          Legends of the Night           Trumansburg         4:30 PM

  Fri-May 06          REK Invitational               Norwhich            4:30 PM

  Tue-May 10          Newfield 9 & 10 Meet           Newfield            4:30 PM

  Tue-May 10          Need for Speed                 Johnson City        4:00 PM 

  Wed-May 11          Harbaugh Invite                Delhi               4:00 PM

  Wed-May 11          Future Stars Invite            Newfield            4:30 PM

  Fri-May 13          Moravia Junior High Invite     Moravia             4:00 PM

  Fri-May 13          Downsville Eagle Games         Walton              4:30 PM

  Fri-May 13          Fast Times                     Elmira              4:00 PM

  Fri-May 13          Yellow Jacket Invite           Oneonta             5:00 PM

  Sat-May 14          Parkhurst Invite               Union Endicott     12:00 PM

  Sat-May 14          Kyle “Toot” Hysack Invitational Cherry Valley      4:30 PM
  Sat-May 14          Union Springs-Groton Invite    Union Springs       9:30 AM

  Mon-May 16          Odessa Montour Pent.           Odessa Montour      4:30 PM
  Mon-May 16          3 Bald Guys Pentathlon         Windsor             4:00 PM
  Mon-May 16          MAC Steeple/Pent.              TBA                 4:15 PM

  Wed-May 18          Snapple Invitational           Elmira FA           4:00 PM
  Thu-May 19          MAC Championships              Sidney              4:15 PM

  Thu-May 19          IAC Championships-Day 1        Trumansburg         4:45 PM

  Thu-May 19          STAC Championships             Johnson City        4:00 PM

  Fri-May 20          IAC Championships-Day 2        Trumansburg         4:45 PM

  Mon-May 23          CVS Junior High Invite         Cherry Valley       4:30 PM

  Tue-May 24          Marathon Junior High Invite    Marathon            4:00 PM
  TBA                 Class Steeplechases (No Pent)  Vestal              TBA
  Wed-May 25          Class D Championships          Marathon            3:00 PM
  Thu-May 26          Class C Championships          Sidney              3:00 PM
  Thu-May 26          Class B Championships          Waverly             4:00 PM
  Thu-May 26          Class A Championships          Horseheads          4:00 PM
  Thu-Jun 02          State Qualifier                Union Endicott      4:00 PM

  Fri-Jun 10          State Championships-Day 1      CNS                11:30 AM
  Sat-Jun 11          State Championships-Day 2      CNS                10:00 AM

---------------------------------------2017--------------------------------------

     Sat-Apr 08          Waite Molnar Invite            Elmira             10:00 AM

  Sat-Apr 08          NYPA Invite                    Windsor            10:00 AM

  Sat-Apr 08          Red, White, Blue, Gold         Newark Valley      10:30 AM

  Sat-Apr 08          RWBG Invite                    Newark Valley      10:30 AM

  Thu-Apr 13          One 'N Done                    Chenango Valley     4:00 PM

  Fri-Apr 21          Ithaca Relays                  Ithaca              4:00 PM

  Sat-Apr 22          Quinney Invitational           Sidney             10:00 AM

​  Fri-Apr 28          O'Donnell Invite               Windsor             5:00 PM

  Thu-Apr 27-9        PENN Relays                    Philadelphia        TBA

  Sat-Apr 29          Square Deal Invitational       Johnson City       10:00 AM

  Sat-Apr 29          Moravia Blue Devil Relays      Moravia            10:00 AM

  Mon-May 01          CV-S Relays                    Cherry Valley      TBA

  Fri-May 05          Golden Bear Invite             Vestal              4:00 PM

  Fri-May 05          Odessa-Montour Invite          Odessa              4:30 PM

  Fri-May 05          REK Invite                     Norwich             4:30 PM

  Fri-May 05          Legends of the Night           Trumansburg         4:30 PM

  Tue-May 09          Need for Speed                 Johnson City        4:00 PM

  Wed-May 10          Harbaugh Invite                Delhi               4:00 PM

  Fri-May 12          Yellow Jacket Invite           Oneonta             5:00 PM

  Fri-May 12          Downsville Eagle Games         Walton              4:30 PM

  Fri-May 12          Fast Times                     Elmira              4:00 PM

  Fri-May 12          Kyle "Toot" Hysack Invite      Cherry Valley       4:30 PM

  Sat-May 13          Parkhurst Invite               Union Endicott     12:00 PM

  Sat-May 13          US/Groton Invite               Union Springs       9:30 AM

  Mon-May 15          3 Bald Guys Pent.              Windsor             4:00 PM 

Section IV Track & Field Schedule

Copyright Todd James. All rights reserved.

 

TAJames.com